| OtravaDulce a întrebat:

Deci am un laptop cu windows7ultimate,legat la internet prin modem cu fir romtelecom clicnet.
Deci cine ma poate ajuta sa-l fac prin wi-fi.(sau mai bine zis fara firu de la modem la laptop).

Va rog sa ii explicati pas cu pas toate operatile, ca-ci nu ma stiu prea bine la windows7.

Dau fundy

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Iti cumperi un router wireless!

| xFluing a răspuns:

Pentru asta, trebuie ca laptop-ul insusi precum si modem-ul sa suporte wi-fi

| Jhonny22 a răspuns:

E foarte simplu prietene, daca routeru-l tau e cel din prima imagine, e simplu, deconecteaza cablul ethernet, daca jos in dreapta iti apare niste liniute cu o steluta (iconita wireless-ului) atunci mergi pe browserul tau si scrie asa : 192.168.1.1 acolo cautati setarile wireles si vezi numele si parola, mergi jos la iconita din nou si tii le scrii unde vezi numele, daca jos stanga nu iti apare iconita, uitate pe tastatura si apasa tasta,, fn,, si unde vezi tu o iconita pe tastatura wireless(sper ca iti dai seama) ca sa il poti pornii...si din nou pasii de sus daca iti apare! sper ca ai inteles

| OtravaDulce explică:

Deci laptopul are wirelees si suporta e nou ...si modemu e modelu din imaginea urmatoare: http://www.google.ro/......tp?/search

| freescape04 a răspuns:

Salut. Daca vrei sa ai conexiune wi-fi, iti trebuie un router.