| Nobel123 a întrebat:

Deci as vrea sa imi iau alte componente pentru PC!
As vrea sa fac un PC cat de cat pentru gaming!
Deci componentele sunt:
Placa de baza: http://www.emag.ro/placa-de-baza-asus-socket-1150-h81m-k /pd/D2N1VBBBM/
Placa video: http://www.emag.ro/......DK4CRBBBM/
Procesor: http://www.emag.ro/......DHHPLBBBM/
As vrea sa stiu daca se potrivesc (intre ele) si in cate FPS ar merge minecraft (cu setarile medium asa).
Dau funda garantat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 gb de ram cu o frecventa foarte buna, http://www.pcgarage.ro/......l11-sr-x8/
sa il stapanesti sanatos pc-ul.

ps: o medie de 60 FPS e mai mult decat bine.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt compatibile cat despre intrebarea legata de Minecraft sper ca ai pus-o la misto. Porcaria aia de joc merge pe un single-core daramite un quad core si un gtx 750.

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Se potrivesc intre ele, le-ai ales bine. Si minecraft care nu e o porcarie nu merge pe un single core nu asculta ce zice ala de mai sus. Pentru minecraft iti trebuie un calculator zdravan daca vrei sa joci fara lag. Dar pe I5 tau merge fara probleme. http://bit.ly/1rcPhxB

| Nobel123 explică (pentru MihaelaCarbunaru):

Dar daca as lua un I3 in cate FPS ar merge? (setari medium)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaelaCarbunaru):

Http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1235&game=Minecraft

ce zdravan este asta mai? ca cere o porcarie de pentium D? zdravan e Far Cry 4 care cere i5 si GTX 770. citeste inainte sa vorbesti aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nobel123):

Mai eu stiu ce vorbesc laughing. ala cere un pentrum D, adica un single core. tu ai un dual core de ultima generatie. iti merge la high cu mult FPS. stai linistit.Nu e un joc care cere mult. Tu nu ai vazut ce grafica de mario are ce naiba. Mihaela le are la pc cum le am eu la farduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un quad core """"". greseala mea laughing

| MihaelaCarbunaru a răspuns (pentru anonim_4396):

Far cry nu cere generare de harta continua. Ce intelegie tu las-o asa daca nu esti jucator de minecraft nu sti cat de prost iti merge minecraft daca nu ai un pc bun. Eu pe un dual core nu pot sa ma misc, de abia pe laptop unde am i5 mi se misca ok.
Si nu te mai lua dupa toate siteurile unde iti arata cerintele minime ca nu e asa. Si Gta San andreas spune ca il poti juca pe o placa video de 128 la high. Dar oare e asa? Ca fara 512 nu il faci sa miste ok.

| MihaelaCarbunaru a răspuns (pentru Nobel123):

Cred ca iti merge bine si pe un i3. Nu stiu in cate fps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nobel123):

Uite aici FPS cu un i3.

https://www.youtube.com/watch?v=7psHZgnZpKw

in descriere zice ca are minim 40, max 80. in medie 60.

| Nobel123 explică (pentru anonim_4396):

Oricum eu imi iau in i3 4000 si ceva, adica va fi multl mai multe fps ca si la ala, Endoryus daca imi spui cat costa 2-3 gb de RAM ddr3 iti dau fundawinking

| Nobel123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ai fundawinking