| CristianoCR7 a întrebat:

Deci cand aprind calculatorul monitorul afiseaza:,, No signal detected" si butonul se face portocaliu (acesta trebuia sa fie verde).Ce are? Mentionez ca nu am umblat in el am 512 RAM monitor BENQ T720, acum 2 ani am schimbat toate componentele la el! P.S:Am incercat cu o alta placa video! Dau fundita.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Pai daca ai schimbat doar placa video, nu poti sa stii daca este de la calculator sau de la monitor. Incearca monitorul pe alt calculator, sa vezi daca merge. Daca nu merge, uita-te daca monitorul mai are alte intrari (gen HDMI sau DVI), si incearca sa le folosesti pe alea.

1 răspuns:
| mcdeliric1 a răspuns:

Incerca atunci cu alt cablu video poate merge daca zici ca placa ai schimbat-o si nu a dat nici un rezultat.