| mariusflorin90 a întrebat:

detin un telefon Nokia 2330c-2 si vreau sa il readuc la setarile din fabrica. telefonul il am primit de la cineva si nu ii stiu codul de siguranta. telefonul merge in toate retelele, numai ca vreau eu sa resetez toate contoarele si ce mai e prin el ca mi se pare mie ca imi mai face unele figuri. numarul de serie al telefonului: 351949032995667 l-am obtinut prin formarea *#06# am tot cautat pe internet diverse metode si tot nu am reusit, te rog tare mult daca ma poti ajuta! :-(
id meu de mess: marius_1990_florin2009

6 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Intri in Meniu-> Setari-> Telefon-> Phone Management(nu stiu cum e in romana)-> Setari din fabrica-> Stergere date si restabilire-> DA. Daca nu merge asa o sa-ti mai dau o varianta. Spune-mi daca ai reusit!

| mariusflorin90 explică (pentru YoChriss):

Este in romana meniul telefonului si m-am uitat si pe eticheta cand am scos bacteria si scrie ''fabricat in Romania''.
intru in meniu>setari>revenire la set. din fabr.>restaurare totala>contin. dupa care imi cere codul de siguranta pe care nu il stiu deoarece telefonul il am primit de la cineva. sa incercam totusi alta varianta pe care o spui.

| Kalyselo a răspuns:

De obicei codul de siguranta la Nokia este 12345

| mariusflorin90 explică (pentru Kalyselo):

Daa, asa este, codul de siguranta Nokia este 12345 numai ca acel telefon il am primit de la cineva si cred ca nici acea persoana nu mai stie ce cod de sigguranta sa aiba thinking

| YoChriss a răspuns (pentru mariusflorin90):

Incearca acest cod... am uitat sa iti spun de el. Daca nici asa nu merge revin cu o alta metoda un pic mai complicata.

| mariusflorin90 explică (pentru YoChriss):

care ''acest cod''? ca nu ai pus decat ''...'' spune si codul si metoda mai complicata, sa incerc totul, sa nu ma las chiar asaa thinking

miley cyrus dress up games