| Darker a întrebat:

Diferenta dintre S2 si S2 Plus, dar dintre Allview P5 Quad si P5 Alldro. Intre S3 si S2 plus?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

S2 plus e mai bine zis un s2 minus. Singurul avanaj e ca are android 4.2.2 oficial(ultima versiune), in timp ce s2 are ultima versiune oficiala 4.1.2.
In rest, s2 plus nu are gorilla glass(nu rezista la fel de bine ecranul la zgaraieturi); memorie rom de doua ori mai mica(16 gb vs 8gb), si procesor grafic mai lent pe s2+.
Intre p5 quad si p5 alldro: ecranul(reolutia), performante(dual-core vs quad-core), memorie ram(512 vs 1gb); procesor grafic (sgx 531 vs sgx 544) camera; inregistrarea in hd vs fullhd(720 vs 1080p), versiunea de android(4.0 vs 4.1/4.2-depinde ce update are). SI mai sunt.
S3 vs s2+: camera(caltiatea e mai buna la s3); procesorul grafic, procesorul(dual vs quad core); ecranul, rezolutia, bateria, gorilla glass, si multe altele.

1 răspuns: