| BladeMaster861 a întrebat:

Dupa ce ne dam seama ce soket pentru placa video are placa de baza in cazul placilor ddr2 si ddr3.

Răspuns Câştigător
| AdrianL a răspuns:

Daca placa se potriveste in slot nu trebuie sa iti faci probleme.
De obicei interfata ei este PCI-Express.Ddr-urile de la ram nu au legatura cu placa video, sunt 2 lucruri total diferite, uitate in manualul placii de baza si vezi ce suporta.

1 răspuns:
| suffarstar a răspuns:

Nu conteaza. Daca e pci-e merge pe orice ddr, gddr.Foloseste speccy.