| DarthNiger a întrebat:

Salut,TPU,eu am placa video NVIDIA 5200fx,ce se intampla daca instalez alt NVIDIA mai mare,placa video ar putea rezista? astept raspunsurile voastre repede, DAU FUNDA!happy

Răspuns Câştigător
| Soryn2244 a răspuns:

Nu e problema ca nu va rezista este problema ca nu va functiona friecare are codecuri diferite si nu se vor potrivi exemplu:am Intel HD cipset foarte bun dar am avut instalat Intel cipset 550 family dar degaba nu functiona prostia asta a facut-o varumiu dar daca ai windows 7 driveri se vor instala singuri nu mai trebuie sai instalezi tu...

| DarthNiger explică (pentru Soryn2244):

Da ai dreptate, dar nu mai suport sa stau cu placa asta de 2 bani straight face, eu vreau una pentru gaming dar parintii astia...straight face

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Intrebare: de ce chinui placa aia?
Si asa e vai de ea, neperofmranta, batrana, si-a trait viata. Nu mai trage de ea, ca o sa crape odata(nu se stie).
Mai bine strangi bani, cumperi un sistem nou si ai totul ok, si nu te mai chinui cu driere cu prostii, si nici nu chinui compoentele aiurea pentru numicuri de performanta(ceea ce probabil vrei si tu).

| DarthNiger explică (pentru sltlp):

Nu chinui placa, doar ma intrebam ce s-ar putea intampla, chiar daca as vrea sa o chinui nu as stii cum laughing.

| Saveluc a răspuns:

Cauta un Model apropiat daca nu ai Driverul lui sau (incazul) daca nu-l recunoaste. s-au intrii pe Site-ul invidia si cauta Driver-ul pentru. ea. Daca te referi la capacitatea lui. Nu este indicat sa pui un alt driver (cu gandul sa aiba putere mai mare, nu exista asa ceva)

| Vadastreanu_Ionut_1998 a răspuns:

Daca te referi la driver..nu, nu instala un driver mai mare ca nu, nu va rezista. instaleaza originalul placiiwinking