| gmxromania78 a întrebat:

eu am un canal YouTube si cand vreau sa randez randeaza foarte greu, placa video am e foarte buna, procesor amd athlon II X2 si 2gb ram, hdd de 250 gb 4ani are. Inainte randa foarte repede dar acum randeaza super incet. Cand ajunge cu randat-ul la 100% se blocheaza si asa ramane. Ce problema are?

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Pentru randare, optim este sa ai placa video cu memorie cat mai multa, spre 2gb, si cu echivalent la minim 256 bits, procesor si el decent, iti trebuie un i5 din seria K ca sa il poti omora cu voltaje si multiplicator. O sursa decenta, cel putin 600-650, pentru a-ti asigura un oc la 4ghz cel putin, 4.5 este medium.
Si pe langa toate astea ai nevoie de un SSD.

Tu ce ai enumerat acolo, este ciorba de fasole, nu este de randat, acela este un sistem office.

O seara buna, ceea ce ti se intampla este perfect normal!