| Bogdy4Boss a întrebat:

fratele meu mai mic nu stiu ce a facut la laptop de nu imi mai intra in windows (dadea restart), am incercat sa schimb windows dar cand dau sa formateze C ramane asa, apare ca incarca dar nu incarca nimic. Credeti ca este de la windows (piratat dupa net) sau este de la laptop?
Daca este de la windows puteti sa-mi dati alt windows dar sa fie xp sp3 (pentru ca pe asta m-am invatat sa umblu) sau daca este de la laptop de la ce poate fi?

Va rog repede!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Poate fi vina windows-ului pe care incerci sa-l instalezi
2.Din cauza memoriei RAM se poate sa nu-ti booteze
3. Poate fi vorba de o problema a hard disk-ului.
Incearca sa instalezi un alt windows insa preferabil nu tot xp intrucat risti sa nu mai gasesti drivere, programe ce ajuta la citirea si functionarea fiecarei componente in parte(audio, video, internet etc.). Incearca sa instalezi windows 7 daca laptopul tau nu are performante mari. Daca mai ai alte intrebari astept sa mi le pui.
Descarca de pe t0rent windows 7 18in1 AIO si pune-l pe un stick USB sau pe CD/DVD cu ajutorul programului asta http://wudt.codeplex.com/.

| Bogdy4Boss explică:

Am bootat 5 wind xp diferite pe USB (cu rufus). Voi incerca maine sa bag wind 7.
Poto sa-mi dai un windows 7 bun (link)?

| anto05 a răspuns:

E naspa. nu iti mai lasa fratele la calculator