| LoveIsLove4Ever a întrebat:

funda. am auzit ca si minorii pot lucra online ca "freelancer" mie imi suna putin cam SF, asa ca m-am hotarat sa incerc. poate cineva care este "freelancer" sa imi explice cum sta treaba P.S. pun tot felul de intrebari. adresa mea de skype este : alexandrumrz@gmail.com. dati add. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Freelancer poate fi "oricine", dar chestia e sa ai 18 ani sa poti scoate banii de undeva, sau sa-i legi la un cont paypal al cuiva care are 18 ani.
Uite un "mini ghid":
http://intimp.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=11

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru a deveni freelancer in primul rand?

| LoveIsLove4Ever explică (pentru suntserios):

Pai depinde ce mi se cere, pot sa scriu povesti spre exemplu, articole, review-uri, stiu engleza in vorbire, am mici probleme la scris. Daca as sti as face si alte chestii ca logouri, editare foto, fotografie sincer cel mai mult mi-ar placea sa scriu fie in engleza sau romana

| suntserios a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Cauta pe freelancer.com si vezi daca gasesti ceva pentru ce te pricepi tu sa faci

| digital7shady a răspuns:

Nu poti face bani "pe net" fara sa stii macar un limbaj de programare sau macar Photoshop. De ce nu va intra in cap? Nu e ca si cum ai intra pe un site si cineva te plateste sa-i tunzi iarba virtuala.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru digital7shady):

La categoria asta ma calificwinking photoshoip nu stiu dar mananc C++

| LoveIsLove4Ever explică (pentru digital7shady):

Cu toate astea nu as prefera programarea ca e mai grea decat photoshop ( la care sunt varza ). mi-ar placea sa fie ceva in care sa scriu. stiu si engleza nu perfect, mai am probleme cu scrisul