| boy19boy a întrebat:

imi spuneti ceati alege intre placiela astea video?

Gigabyte nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E

Asus nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E

MSI ATI Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, PCI-E

Asus Ati Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E

MSI nVidia GeForce GTS210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E

Doar astea! Rog raspuns doar de la cei care cunosc
Nu stiu sigur care sa o iau!
Va rog raspundeti!
MULTUMESC

4 răspunsuri:
| vatco a răspuns:

In primul rand as alege cipset NVidia daca alegi versiunea de 64bit deoarece la Ati o sa ai problema in jocuri cu DirectX.2 daca nu te intereseaza zgomotul alege Gigabyte, insa daca vrei o placa silentioasa alege Asus, diferenta de performanta intre cele 2 este aproape insesizabila, atat timp cat nu vrei sa faci overclock. daca vrei overclock alege Gigabyte aceasta avand mai multe resurse pentru overclock, unul din ele este coolerul care este putin mai puternic deci poti sa ai o racire mai buna.

| boy19boy explică (pentru vatco):

Gigabyte nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, HDMI, DVI, PCI-E asta s-o cumpar nu?

| vatco a răspuns (pentru boy19boy):

Asta este cea mai recomandata daca vrei sa faci overclock, insa nu este foarte silentioasa..deci asta ia-o

| balint20 a răspuns:

Ati radeon mine nu prea imi place
eu le prefer pe nVidia si depinde la ce vrei sa o folosesti
MSI nVidia GeForce aduc o noua viziune asupra divertismentului vizual si o placere crescuta
si pentru jocuri Asus nVidia GeForce 210.
asta e parerea mea sper sa iti fie de ajutor happy