| andrei733 a întrebat:

Salut tpu.In partitia c mai am spatiu doar un gb din 44 gb.Ce pot face ca sa mai eliberez memorie?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa muti in D tot ce se poate muta si sa stergi tot ce nu mai folosesti. Eu nu pastrez nici programe pe care le folosesc foarte rar. Le instalez doar cind am nevoie.

| Violente a răspuns:

Să downloadezi tu frumos "Revo Uninstaller" și să dezinstalezi tot ce este instalat în C.

De acum înainte ai grijă sa nu mai dai "Next, next" la fiecare program fără să citești unde se instalează, bănuiesc că tot ce ți-a venit la mană ai pus acolo, fără să te uiți ce și cum.

Ccleaner si Advanced System Care sunt programe care te scapă de fișierele nefolositoare numite și "Junk File". happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violente):

Am si eu multe "Junk file". Am folosit Advanced System, care insa doar mi le-a fixat si nu le-a sters. Ce gresesc? Multumesc.

| deyutz95 a răspuns:

Muti in alta partitie din fisierele ce le ai in C, poti dezinstala si sterge ce nu este important sau chiar sa iti reinstalezi windowsul

| cristianod a răspuns:

Poti sa stergi documentele care nu iti trebuiesc neaparat.sau poti sa mai folosesti si disck cleanup. funda?big grin