| Deny325 a întrebat:

In primul rand scuzati categoria, dar este cea mai vizualizata si am mare nevoie de ajutor.
De 3 zile mi-am cumparat un laptop Dell inspiron foarte bun atat pentru jocuri cat si pentru performanta.Cel putin asa credeam eu, adica jocurile merg bine dar in rest cam scartaie.
Cei de la Flanco mi-au instalat Windows 8.1, in prima zi totul mergea bine, dupa a inceput sa mearga mai greu dar nu stiu de ce.Virusi nu are cum sa aiba sau alte chestii findca il am de 3 zile OMG! Chiar nu stiu ce poate avea adica gen se deschide google chrome dar merge greeu,la fel si cu alte aplicatii, jocurile ce mai merg bine in rest e urat rau.
Si acum sa va spun caracteristicile lui:
Windows 8.1 64 bit
Memorie ram:4gb
Procesor:AMD a6 quad-core
Placa videobig grinedicata 2gb ram radeon
Funda+vot celui care ma ajuta, va rog din suflet sunt chiar disperat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce anume merge rau?

| Deny325 explică (pentru RAY):

Aplicatiile gen Google chrome,internet explorel, programe de filmat, editat etc, mai pe scurt laptopul merge greu dar jocurile merg bine, dar se stinge findca se incalzeste ff repede dar am cooler.

| RAY a răspuns (pentru Deny325):

Din moment ce se inclazeste rapid eu nu ma mir

| Deny325 explică (pentru RAY):

Stai asa ai inteles, el se incalzeste repede doar când ma joc jocuri mai pretentioase gen gta 4-5 si este si incarcatorul conectat la laptop.