| AlexStefan1 a întrebat:

La un windows (8.1) care este diferenta dintre Core, Pro si Enterprise? Vreau sa il instalez si nu stiu care varianta e mai buna.

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Raspunsul simplu: Core e varianta ieftina si simpla (esti urmarit din toate serviciile, nu poti sa opresti nimic), Pro e varianta scumpa si un pic mai flexibila (esti urmarit din toate serviciile, si poti sa opresti unele dintre ele, si sa modifici mai multe setari). Enterprise este pentru companii.

Daca nu ai inteles ce am scris mai sus, sau te doare la basca oricum, varianta Core este pentru tine. Altfel, ia varianta Pro.

| AlexStefan1 explică (pentru tpuuser999):

Varianta Pro, pare mai fidela.

2 răspunsuri:
| proudotaku a răspuns:

Http://pctroubleshooting.ro/......nterprise/

Windows Pro e varianta cea mai potrivita din ce sugereaza userii de pe forumuri.