| DubStepLooL a întrebat:

M-am gandit sa imi iau un procesor mai bun pentru ca al meu nu mai duce ca pe vremea lui si as vrea sa imi spuneti ce fel de procesor vi se pare mai bun si mai performant in jocuri dintre acestea:Intel core 2 quad q6600 si Intel core 2 quad qx9770.Multumesc pentru intelegere happy

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

De unde vrei sa le cumperi ca eu nu gasesc.
Vad ca au fost la Emag si Pcgarage dar scrie ca nu mai fac parte din oferta, stoc epuizat.
Ai la placa de baza socket 775.Este mort, nu se mai gasesc procesoare pe acest socket.
Pentru a schimba procesorul va trebui sa schimbi si placa de baza. Daca ai memorie RAM DDR 2 vei schimba si memoria fiindca placa noua va suporta DDR 3.

| DubStepLooL explică (pentru taken):

Am o ruda in alta tara si ma gandeam ca sunt acolo.Doar sugereaza-mi care este mai buna

| taken a răspuns (pentru DubStepLooL):

Nu stiu ca nu gasesc despre ele.
Vezi ce placa de baza ai, daca suporta procesoare Intel core 2 quad.
Chiar daca are socket 775 s-ar putea sa nu suporte core 2 quad.

| SSWK a răspuns:

Q6600. De QX9770 nu te poti atinge, d.p.d.v. financiar. Sau incearca un Q9550, dar e cam dublu la pret fata de un Q6600. Da o cautare pe Okazii si alege cu grija.