| Hydroz a întrebat:

ma confrunt cu o problema care pe mine m-a cam deprimat... ieri imi cumparasem un Galaxy S2(II), aveam pe el Android 4.0.4. am incercat sa ii dau root si sa ii pun Android 4.2, odata ajuns la "installing" telefonul s-a inchis si de pornit... nimic nu mai porneste in niciun fel; am incercat sa scot si bateria si sa tin alta combinatie de butoane, si sa il bag la incarcat dar nimic, telefonul e mort. Acum intrebarea ar fi : S-a ars ceva in el sau doar s-a stricat softul? Va rog TPU dau funda mare! sad

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

Cred ca s-a stricat softul, din moment ce nu se mai aprinde orice ai face, singura optiune este sa mergi cu el la garantie, iar daca nu mai ai garantie sa mergi la un service specializat, sa intrebi si cat te costa reparatia happy

| Hydroz explică (pentru YoBuDy):

Multumesc frumos, garantie nu mai am dar am sa merg la un service. Ideea e ca aveam pe el 4.0.4 si m-am documentat si pare a fi un "bug" de la cei de la Samsung...cand dai Wipe Data Cache iti strica softu. Multumesc frumos de ajutor si sper sa se rezolve sad

| YoBuDy a răspuns (pentru Hydroz):

Da, asa este tot ce depaseste 4.0.4 e FAIL, deci nu-l actualiza...

| Hydroz explică (pentru YoBuDy):

Mersi, deci probabilitatea sa se fi ars ceva inauntru e mica nu?
P.S. Cam cat m-ar costa reparatia daca e doar softul de vina?

| YoBuDy a răspuns (pentru Hydroz):

In jur de 1-2 milioane... Totusi, cel mai indicat e sa te duci la un service AUTORIZAT, sa iti spuna ce ai la el si cam cat te-ar costa reparatia sa vezi daca merita sa faci acest lucru. Parerea mea, daca dispui de timp, du-te la 2-3 service-uri si compara problemele si pretul, si te vei decide singur ce trebuie sa faci!

| sltlp a răspuns (pentru YoBuDy):

Fail esti tu. tot ce e 4.0.4 sau superior este din ce in ce mai bun. Crezi ca aia is prosti si lucreaza degeaba la soft, ma rog.

| YoBuDy a răspuns (pentru sltlp):

Vorba vine, tot ce se actualizeaza peste ce are el, incepe sa se miste mai greu si sa se blocheze mai des, la asta ma refeream.

Te rog sa nu te bagi cu mine in seama aiurea si decat sa irosesti cuvintele mai bine ai fi raspuns la intrebarea omului!

| sltlp a răspuns (pentru YoBuDy):

Pai nu am ce sa raspund. El e doar un coppil presupun care nu are ce face si si-a stricat telefonul, asta cred, asa e in genral, daac gresesc, imi pare rau. Si scuze daca te-am jignit, din exprimarea ta reiesea ca ce e mai vechi, e mai bun, iar nou-prost.

| YoBuDy a răspuns (pentru sltlp):

Nici eu nu m-am exprimat foarte bine, ai dreptate, trebuie sa le explici mura in gura ca sa priceapa si ei ceva...

Trecem peste, succes!

12 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

E caramida. Poti sa-l arunci.
Milogeste-te de cei de pe la service poate ti-l aduce la viata, tehnic ar trebui sa fie capabili. Garantie daca ai avut este invalida, i-ai facut root.

| iulyan_9096 a răspuns:

Daca ai garantie nu este nimic ca poti sa il repari.

| codax a răspuns:

Ai dai recuperare soft din Samsung kies

| Hamburger a răspuns:

Intra aici:https://epicfreeprizes.com/? ref=2150037