| LowWw a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine sa gasesc niste boxe pentru PC cu mufa jack 3.5 sau cat e dar care sa mearga tare si treble si bass adica si voce si bass si sa mearga la maxim clar, sa se auda clar si cand sunt date la maxim pana in 1000 -1500lei!

Răspuns Câştigător
| schajuman1344 a răspuns:

Frate, am niste boxe, AWESOME! Poti sa ti le iei si tu daca vrei. Daca o sa le cumperi, sa stii ca ai facut o afacere buna! Pe net nu cred ca gasesti, ci doar la magazine. http://www.clubafaceri.ro/......PORAT.html

11 răspunsuri:
| Broadband a răspuns (pentru 0rlando):

Nu as da banii aia pe cacarezele alea nici mort..iti iei statie si boxe de "urla valea" la propriu

| 0rlando a răspuns (pentru Broadband):

Depinde de preferințele fiecăruia.
Nu s-or auzi la fel de tare Logitech-urile ca o pereche de boxe din alea mari cu stație, dar se aud mult mai clar și pentru mine asta contează.

| Broadband a răspuns (pentru 0rlando):

Asa e nu se merita sa-ti iei ditamai boxele cu difuzoare cat ligheanu sa asculti muzica la winamp in casa laughing

| 0rlando a răspuns (pentru Broadband):

Ba tocmai, că cine ascultă manele pe Winamp, are nevoie de ligheane.
Eu prefer claritate, tocmai de aia am o stație Grundig HiFi, cu două boxe mici, dar de asemenea HiFi și ascult Flac-uri pe Foobar big grin

| Broadband a răspuns (pentru 0rlando):

Da da flacuri oai ce bine mai sunawinking

| 0rlando a răspuns (pentru Broadband):

Eu am făcut și o mânărie laughing
Am luat un modulator de mașină cu intrare auxiliară jack și l-am alimentat cu un transformator la 12 volți.
Muzica din PC, trece prin modulator iar din modulator, prin radio-ul din stație. Stația are un buton MPX, care dă un efect gen dolby.
Nici nu-ți pot descrie cum se aude muzica, mai ales muzica veche trasă în flac-uri, de pe vinyl.

| Broadband a răspuns:

La banii aia gasesti boxe si statie de moare lumea si alea de la schajuman1344 sunt tari ca au difuri de 12 toli si scot bass-ul si mediile cum trebuie.
uite dai un ochi pe aici si vezi poate iti place..recomand magazinul foarte seriosi cu marfa foarte bunahttp://www.power-zone.ro/magazin/

| panther2007 a răspuns:

Vrei sa iti dau eu o idee?
Uite sistemele genius 5.1 sunt foarte renumite pentru claritatea sunetului scos, aceasta este o varianta.Insa exista si o alta varianta cat esti de inventiv?
Daca ai un sobwfer(sau cum se scrie) care amplifica sunetul atunci incepi bine
pentru ca exista si o varianta ieftina dar buna
Iti trebuie cateva bucati de pal din care tu sa faci carcase de boxe
Acum nu iti ramane de cat sa cumperi cateva boxe de masina(puterea lor o alegi tu)
o data facute aceste boxe le legi la sobwfer
O sa ai claritate la sunet asta din cauza carcasei de lemn.Nu uita asta e doar o idee, iar daca esti inventiv o poti face e simpla.Mult succes! Apropo un sistem este la acest pret.E un sistem de la Ebola e un sistem 5.1 amplificat de statie si costa 1.400 de lei.Ai 600Wati

| LowWw explică:

5.1 sunt cele mai banale boxe alea merg pana la jumate apoi baraie ( dupa cateva luni)am avut si 5.1 si 2.1 acum si cu timpul se duc... de aia caut boxe ca si acela care le are schajuman1344

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/boxe-reduceri.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa