| CopiluProblema a întrebat:

mi-am cumparat un monitor Samsung sa am o config de 2 monitoare si l-am setat ca monitor principal. Faza e ca nu porneste deodata cu calculatorul si sta inchis (sau in stand by) pana apas pe butonul din spate.Ce setare sa ii fac sa porneasca si cum?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai facut setarile corecte. Pe monitorul principal trebuie sa porneasca cu calculatorul.
Verifica si in BIOS ordinea (prioritatea) monitoarelor la pornire.