| Mykymu a întrebat:

Mi-am cumparat un router wireless Tenda w316r si acum incerc sa-l instalez cu ajutorul ghidului de instalare. L-am legat cum trebuie la PC, l-am configurat cum trebuie din browser dar la un pas, imi spune sa ma duc in Net and Sharing >Center- Change Adapter Settings si apoi sa dau click dreapta pe Wireless Net Connection. Problema este ca eu nu gasesc Wireless Net Connection. Ma puteti ajuta?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Probabil ai calculatorul conectat prin cablu la router si nu ai wireless la calculator - de aceea nu gasesti wireless net connection.

| Andrey12 a răspuns:

Vezi ca, daca esti pe PC si nu pe laptop iti trebuie un modem specific. El tine locul placii wireless, cum se numeste pe laptop.