| AndyOficial a întrebat:

mi-am luat de 3 zile un Samsung Galaxy S2 si as vrea sa stiu daca mai trebuie formatata bateria.Cand am bagat prima oara bateria in el avea cam 60 %, am eupizat-o, iar dupa aceea am lasat telefonul la incarcat 18 ore.Mai trebuie lasat in continuare inca de 2 ori ca eu asa am auzit, dar altii spun ca nu mai trebuie etc. si eu nu mai inteleg nimic, nici nu stiu dupa cine sa mai ma iau.Multumesc si sper sa ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| Weider a răspuns:

Normal nu ar trebui sa pui telefonul la incarcat de fiecare data cand vezi ca are 50% baterie, din cate am auzit ca e mai bine sa lasi sa se incarce 100% si sa bagi la incarcat doar cand iti da avertisment telefonul, adica pe la 10%. Numai bine.

| AndyOficial explică (pentru Weider):

Pai da, dar eu am intrebat daca trebuie formatata bateria

| Weider a răspuns (pentru AndyOficial):

La bateriile astea noi nu trebuie formatat. Asa am auzit.