| XMASTEROX a întrebat:

Mi-am luat un router wireless si am o problema.Ma conectez la wifi cu telefonul,imi arata ca este conectat, semnalul este excelent totusi nu imi intra pe internet.Am cautat pe google o solutie dar nu am gasit nici una eficienta. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| qwertyasdf1234 a răspuns:

Salut,
Am avut si eu aceeasi problema acum ceva timp pe al meu telefon cu android 2.3. arata ca avea semnal dar nu vroia sa se conecteze ( mergea pe wep dar nu si pe wpa2).
Incearca sa faci update la sistem.
pentru android te duci la settings>about phone> system updates.
Daca nu merge, incearca aplicatia asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.wahtod.wififixer&hl=ro

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat