| Catalin_Oncescu_1995 a întrebat:

Mi-am luat un Samsung Smart TV UE32E5500 si am remarcat ca nu are suport VGA (bineinteles daca nu se duceau ai mei sa-l cumpere inainte sa-mi spuna nu se mai intampla asa). Insa are porturi HDMI si RGB EXT. Vreau sa-l conectez la calculator: care ar fi cea mai buna solutie? sa cumpar un cablu cu HDMI - VGA sau HDMI - DVI? placa video are ambele porturi (nVIDIA geforce 630 gt) Help please!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HDMI DVI, deoarece vei vedea culorile mai bine, rezolutii mai mari sun un FPS mai bun, poti sa duci TV-ul inapoi ai 10 zile pentru asta oriunde l-ai cumpara, sunt obligati sa ti-l primeasca, esti cetatean european ai drepturi ce p l m laughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai VGA e o tehnologie cam veche

nu ai nicio iesire hdmi la pc?

| Catalin_Oncescu_1995 explică (pentru suntserios):

Ba da, in placa video

| suntserios a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Pai atunci un hdmi simplu e de ajuns

| wolverine13 a răspuns:

Daca ai iesire HDMI la placa video ia.ti un cablu HDMI ca e cel mai bun