| Bogdy4Boss a întrebat:

mi-am luat un telefon Evolio M5 nou din magazin si nu pot opri wifi cand apas sa opreasca porneste singur si la fel si datele alea se opresc si dupa ce ma uit peste cateva minute le gasesc pornite. Eu cred, ca aceasta chestie pot sa o setez de undeva sa porneasca si sa se opreasca datele si wifi numai cand dau eu nu de capul lor! Va rog frumos spuneti-mi si mie cum pot sa-l fac sa porneasca si opreasca cand dau eu...
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Romb3r a răspuns:

Salut! Am cumparat si eu acelasi telefon acum 4 saptamani si n-am aceasta problema, folosind setarile standard.Incearca sa intri la setarile SIM-ului si sa dezactivezi de acolo conexiunea de data. Daca tot ai cumparat telefonul asta, imi poti spune unde se baga cartela SIM, nu micro SIM? Nici acum n-am reusit sa-mi dau seama.

| Bogdy4Boss explică:

Telefonul este cu doua simuri si nu poti baga decat cartela decupata in el...