| Christy448 a întrebat:

..
Mi-am pus de curand windows xp, deoarece inainte imi mergea greu; am instalat driverele, etc dar a trebuit sa iau driverul de display[placa video e nVIDIA gt 9600].A mers totul bine,pana cand am inchis calculatorul,iar dupa o ora,l-am deschis iar si beculetul de la monitor a inceput sa clipeasca, s-a auzit ca s-a deschis windowsul, dar imaginea inca nu aparea; am mutat cablul de la monitor la placa de video de sus de la unitate [p.s calculatorul meu are 2 placi video; una mai slaba(praf) si una mai buna(e jos,unde e si placa de baza).Cea de sus merge bine,se aprinde monitorul,dar nu mi se misca deloc bine in jocuri... Dupa cateva zile,fara a umbla nimeni la el,am incercat sa schimb iar cablul si sa il pun jos. si ce sa vezi? mergea. apoi dupa ce l-am redeschis, iar a trebuit sa pun sus pentru ca nu mergea. Poate fi vreo problema de la drivere sau de la windows? Mi s-a spus ca e posibil sa se fi deconectat de la blaca de baza, dar nu cred. ca a mers de 2 ori fara sa fi facut cineva nimic la calculator.
Funda la cel mai bun raspuns, si cine stie sa ma ajute va rog. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Aronn00 a răspuns:

"Placa video de sus" e cea integrata si care nu e pentru jocuri... Oricum incearca sa scoti placa video(cea de jos) sa o cureti putin de praf si sa o fixezi bine in slot. Poate se misca si de aceea nu iti merge intotdeauna. Daca nu merge reinstaleaza driverele. Sper sa te ajute

| Christy448 explică (pentru Aronn00):

E inca in garantie...

2 răspunsuri:
| chersinmarian a răspuns:

In primul rand ce marca de pc ai sau placa de baza la unele placi de baza au niste conectiuni la cabluri uneori cand misti pc sare conectiunea dintre hard sau proces de deschidere sau alimentare de la sursa uneori prin instalarea componamentelor ca placa video ai o placa video pe placa de baza si mai ai una pusa ca si cum ai cumparat o placa video o bagi si din bios trebuie sati afiseze piesa componameta aia de placa video