| TheNone a întrebat:

Mi-am reinstalat windows 7 pe calculator si nu imi merge sunetul, am descarcat realtek audio, am incercat ogramada de variante si nu reusesc, deci in bara de jos la sunet imi arata X, nu stiu cum sa rezolv
sper sa ma poata ajuta cineva. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ruleaza o scanare cu acest program http://download.cnet.com/SlimDrivers-Free/3000-18513_4-75279940.html si iti va instala driver-ul de sunet.

| TheNone explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Multumesc mult :*

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns (pentru TheNone):

Cu placere, ai scapat de problema?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E si greu sa instalezi niste amarate de drivere...
De unde stii ca ai Realtek si nu ai ALC de exemplu! Driverele le gasesti la producatorul placii de baza! Greu...

| dragosbogdan001 a răspuns:

Apasa pe bara de jos de la sunete, pe semnul cu difuzorul taiat, iti apare ceva, dai mai sus, apesi pe acelasi semn, care e mai sus si vezi daca merge laughing Ma rog ar fi culmea sa nu stii sa faci asta, deci imi imaginez ca alta e problema... Du-te la ala care ti-a instalat windows-ul si zi-i ca nu se aude. Asta in cazul in care e de la driver. Dar ar putea fi altceva, daca nu merge si nu merge du-te la un service.