| Darius2019 a întrebat:

nu stiti care e sursa minima(putere 500V sau 450V Ex )
pe care pot sa o pun in pc si sa mearga placa video Asus gt630(2/128)?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Bravo,va dati cu parerea, cand nici macar nu stiti ca puterea se masoara in "W" si nu in "V"... Oricum o sursa serioasa care are 450W reali o sa ti duca acel GPU, dar asta este in functie de ce componente mai ai tu in PC...

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Ia-ti 500 nu o sa ai probleme

| ItsJustAName a răspuns:

Sfatul meu e să citești pe cutia plăcii video pe care ai menționat-o. Din punctul meu de vedere e cel mai sigur așa. Dacă nu mai ai cutia sau cărticica cu instrucțiuni cred că poți găsi și pe site-ul Asus pe undeva.

Așa doar ca să-mi dau cu părerea aș zice minim 500v

| SaftaDenis09 a răspuns:

Poti a iei i 450 dar depinde de la ce firma cumperi. cele ieftine nume anonime( gen Delux. ) poti sa iei de 1000 si tot nu face cat una buna de 500 gen corsair - dai un ban dar sti ca se merita.