| bestb0y a întrebat:

nu stiti cumva cum sa fac sa nu imi deconecteze internetul atunci cand intra calculatorul in sleep? Am nevoie pentru un joc Samp, de obicei eu las calculatorul pe sleep cand adorm, si jocul in bar, dar ma deconecteaza din cauza ca accesul la internet se inchide, sti o metoada sa ramana netul pornit.

3 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Sa nu se deconecteze internetul in sleep (suspend to ram) nu este posibil!
Stinge doar monitorul, netul va ramane pornit.

| bestb0y explică (pentru aalexei):

Pai si nu pot face cumva ca suspend to ram sa nu mai aiba loc?

| aalexei a răspuns:

Tu singur ai spus ca "eu las calculatorul pe sleep cand adorm"
Setarile ce tin de sleep le gasesti in panoul de control-optiuni de alimentare.
Ideea e asta - http://www.computerhope.com/issues/pictures/power.jpg