| QweRty777 a întrebat:

Pc-ul mi se inchide brusc sinu stiu care ar fi cauza.
Prima data stateam pe facebook si dintr-o data sa restartat
A doua zi ma jucam CS1.6 si s-a inchis dar nu ca si cum s-ar lua curentul, apare interfata de inchidere.
Si asa face de atunci.
PS:Am windows 7

7 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Poate pur si simplu ai luat un virus... pe diverse site-uri sau mail-uri. Cel mai simplu si mai sigur - reinstaleaza-ti windowsul, fii mai atent ce faci si unde intri si eventual foloseste un antivirus (recomand Bitdefender).

| GabrielStn a răspuns:

Poate fi sursa. poate fi procesorul care se supraincalzeste, si ca sa nu faca bum se inchide singur. Mergi la un service pentru a depista problema.

| Ohaithar a răspuns:

Ai două opțiuni.

Fie se încălzește prea tare calculatorul și bios-ul îți resetează calculatorul. În cazul ăsta îți recomand să-ți monitorizezi temperaturile cu speedfan (http://www.almico.com/sfdownload.php). Dacă temperaturile sunt destul de mari(aici depinde de ce calculator ai), ar trebui să-l duci la curățat. Dacă l-ai curățat deja, și tot ai temperaturi mari, gândește-te să investești într-un cooler mai bun. Ar mai fi o problemă cu sursa, în special dacă ai calculatorul de mai mult de 2 ani. Încearcă întâi cu speedfan și vezi ce temperaturi ai. Dacă ajungi pe la 70°C, du-l la curățat.

| QweRty777 explică (pentru Ohaithar):

El este inca in garantie si nu as vrea sa umblu in el

| Cosminel25 a răspuns:

Salut,cred ca ai un virus in calculator care reactioneaza asa.
Iti recomand antivirusul:https://www.avast.com/en-eu/index si dai scanare la tot PC-ul daca nici asa nu merge inseamna ca e stricat calculator du-l la niste specialisti. Si ultima metoda refa windowsul din nou.

| QweRty777 explică (pentru Cosminel25):

Faza este ca nu o sa se termine instalarea si el o sa se inchida. Se inchide in cam 10 minute de la pornire

| kBJokeR a răspuns:

Ai probleme cu sursa mi s-a intamplat si mie odata si mi-am luat una noua ca mi se tot inchidea pc-ul in timp ce ma jucam