| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cat de performant este sistemul de gaming urmator? Cat de bun este si daca pot juca viitoare jocuri din 2013-2017.Sistem Desktop Alienware Aurora Cosmic Black cu procesor Intel® CoreTM i7 2600K 3. 4GHz Sandy Bridge, 16GB(4x4) DDR3 1600 MHz, HDD 2TB, 2 x AMD Radeon HD 6950 1 GB CrossfireX, Microsoft Windows 7 Ultimate (64BIT), Astral Aqua. Va rog ajutati-ma dau fundita.

5 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Si de unde ai impresia ca vom stii noi ce cerinte, si cum va evolua tehnologia pana in 2017?
Sa nu te mire daca in 2 ani incepe sa scartaie in jocuri, asa e cu tehnologia moderna... avanseaza prea repede.
Daca vrei sa joci ani de zile jocuri fara probleme, cumpara-ti consola.

| IulianP a răspuns:

In primul rand raspunde la cateva intrebari:
1. Ce buget ai pentru achizitie?
2. Cand vrei sa-l cumperi?
3. Detii un monitor? Daca da, ce rezolutie are?
4. Ai de gand sa faci OC?

Un sistem facut pe componente este mult mai ieftin decat un Alienware, pentru ca la acestia platesti mult brand-ul.

| Amaterasu a răspuns:

Sistemul acesta ester cel mai puternic acum.Pana in 2013 si inclusiv poti juca toate jocurile.Dar mai departe(2014, 2015,2016, 2017) nu garantez.winking

| Axel_9021 a răspuns (pentru Amaterasu):

Adica pot juca orice joc aparut in 2012 si 2013?

| Amaterasu a răspuns (pentru Axel_9021):

Da.ORICE joc.winking