| FloriniReaL a întrebat:

Recent am achizitionat un nou computer. Cand l-am pornit am constatat ca are linux instalat.
Am zis sa nu ma grabesc si sa incerc sa ma acomodez, m-am documentat, am aflat mai multe. Din cate am vazut, cred ca numele sistemului de operare este OpenMandriva Linux.
Insa nu cred ca pot sa raman pe acest sistem... Eu sunt gamer si nu prea merge pe linux ce as vrea...
Asa ca astept parerea voastra, sa imi pun windows 7 pe alta partitie si sa raman cu linux sau sa sterg tot? Ar afecta cu ceva asta pc-ul? S-ar misca mai greu?
Am inteles ca acest sistem de operare ar fi bun pentru programare, si nu ar fi rau sa invat cate ceva...

3 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Daca instalezi win pe alta partitie nu se misca mai greu, nu are legatura cu partitia de linux. Daca vrei sa mai inveti linux... daca crezi ca iti va fi util cu ceva pe viitor poti sa o lasi, daca nu formateaza tot si instaleaza doar win

| FloriniReaL explică (pentru matrix100):

Da-mi o sugestie te rog, ce as putea invata mai usor pe linux? Ce as putea face?

| CinevaNou a răspuns:

Lol, poti sa inveti programare si pe windows. Daca n-ai gasit altceva interesant in el eu zic sa-l stergi.