| varsanofie a întrebat:

Salut TPU,
Recent m-am apucat de affiliate marketing, mai exact email marketing. Am cumparat o subscriptie la sendgrid si dupa ce am trimis 5mii de emailuri reci am luat suspend la cont. Ma poate ajuta cineva? Gen un sfat sau o alta companie de smtp? Cu ce pot trimite mailuri la lista mea de contacte fara sa am probleme? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu credeam ca ti-ai invatat deja lectia si nu o mai repeti, ca si de te muti la alta companie tot asa vei fi suspendat pentru trimis de emailuri inutile, fiindca lumea raporteaza spam-ul.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti un server e-mail propriu, iar de pe el poti trimite e-mail-uri cate vrei, fara sa te blochezi.

| Simpatic a răspuns:

"Am cumparat o subscriptie la sendgrid si dupa ce am trimis 5mii de emailuri reci am luat suspend la cont"

continuand sa faci acest lucru finalitatea va fi aceeasi adica vei fi suspendat mereu iar si iar

eu stiu ca toata lumea vrea actual sa se imbogateasca peste noapte, dupa principiul "pai daca unii pot eu de ce nu pot", dar lucrurile nu sunt chiar atat de simple pe cat par
...si conteaza mult si modul prin care doresti sa faci bani!

| varsanofie explică (pentru Simpatic):

Pai ce pot sa fac?

| Simpatic a răspuns (pentru varsanofie):

Ai sa te superi daca iti zic!
sa iti gasesti un job real ca marea majoritate de 8 ore/zi
speranta ca vei faci bani mai mult sau mai putini munciti este de luat in calcul uneori, dar nu da totdeauna rezultate
si eu poate mi-as fi dorit sa fiu un mare vlogger caci am vazut ca multi pusti au ajuns vedete doar pentru ca se joaca la propriu, joaca jocuri video in fata camerei si fac si bani multi din asta! dar nu inseamna ca toti reusim sa facem asa ceva! chiar daca la o prima faza pare foarte simplu ce fac ei...
uneori este vorba de stiinta de a aplica ceva si aceasta da rezultate alteori este pur noroc, in majoritatea cazurilor este si una si alta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce faci tu acolo se numeste spam nu affiliate marketing.

| varsanofie explică (pentru suntserios):

Ai idee cum poate deveni acest "spam" ceva ok?

| suntserios a răspuns (pentru varsanofie):

Acest spam devine ok facand pe bune affiliate marketing. Adica sa iti construiesti propria platforma de pe care poti sa vinzi. Fie ca ea ea blog, canal de Youtube, tiktok, pagina de Instagram.

Spam pe email... ramane doar spam.

| Korkodeln a răspuns:

Nu pot decat sa-ti urez ca pentru fiecare spam trimis sa primesti si tu 14!