| Danayela_Dana_1991 a întrebat:

sa va prezint problema:
De ceva timp am niste casti dar in ultimul timp nu mai merg.Am verificat,sunt introduse bine,sonorul e bine ajustat, setarile audio sunt bune.Aseara am remarcat ceva:daca ti castile intr-o anumita pozitie,se aude.Dar e foarte deranjant sa stai cu firul acela(este fir dar captusit cu un material) in sus,asa ca aceasta e intrebarea mea:Ce au castile si de ce se aude doar atunci? Si eventual, cum pot sa repar.

5 răspunsuri:
| AndyLoren1310 a răspuns:

Din pacate nu mai pot fi reparate (din ce mi-ai descris) deoarece firul este sectionat partial sau total si functioneaza doar intr-o singura pozitie. ai grija cum le impachetezi si cum le depozitezi. firul se poate rupe foarte usor inclusiv in blugi.

| Danayela_Dana_1991 explică (pentru AndyLoren1310):

Nu am cum sa am castile in blugi, sunt casti de Computer, si firul este captusit cu un material care previne ruperea(Detalii:Sunt casti HT-301MV) si microfonul merge bine, doar sunetul nu merge, oricum multumesc pentru raspuns, daca nu o sa primesc altul mai bun il declar castigator

| Danayela_Dana_1991 explică (pentru AndyLoren1310):

Castile sunt de Computer, nu le pot avea in blugi.Sunetul nu se aude, microfonul merge bine.Castile sunt captusite cu un material protector.Detaliu:Castile au inscriptionat : HT-301MV daca ajuta cu ceva

| Danayela_Dana_1991 explică:

Castile sunt de computer si au inscriptionat HT-301MV

| AndyLoren1310 a răspuns (pentru Danayela_Dana_1991):

Daca nu au fost scumpe te sfatuiesc sa inchizi ochii si sa le inlocuiesti. sunt o multime de casti pentru orice buget si cred ca vei gasi o pereche care sa-ti placa si sa o folosesti cum crezi ca e binebig grin. si problema poate fi un fir conectat partial sau poate ai avut ghinionul sa prinzi "oaia neagra" din tot lotul de casti