| sbtbx a întrebat:

Scuzati categoria dar e cea mai vizitata. De curand, tatal meu a gasit intr-un pod in Anglia la o persoana la care lucra niste monezi vechi. Proprietarul i le-a dat pentru ca nu mai avea ce face cu ele. Acum intrebarea mea este daca exista vreun program ceva cu care sa pot mari imaginile cu monezile si sa le clarific, pentru ca vreau sa vad detaliile, sa stiu si eu ce avem in casa, Deci daca stiti vreun program, gen cele din filmele cu FBI sau altele, cu care as putea mari o poza cu o moneda si sa vad detaliile clar, v-as fi foarte recunoscator, funda la cel mai bun raspuns.!

1 răspuns:
| frostxtq a răspuns:

Incearca sa le cureti si sa le speli bine, pe urma sa le faci niste poze. Sau si mai bine, du-le la un expert, la un amanet sau la un anticariat ca sa le valorifice. Daca nu sunt dintr-un metal pretios atunci nu prea au valoare, chiar daca sunt vechi.