| Rainbow757 a întrebat:

Salut, TPU. Stie cineva cat de precis e timer-ul oferit de gps cand e setata o anumita locatie? Si in functie de ce variabile se masoara acest timp? Ofer funda celui mai bun raspuns.big grin

Răspuns Câştigător
| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca te referi la waze, nu am vazut sa se insele cu mai mult de 2-3 minute... insa depinde de lucruri care nu are cum sa le ia in calcul cum ar fi un ambuteiaj neasteptat, eliberarea traficului neasteptata, sau cat de bine conduci
variabilele ar fi
in primul rand traficul, pe care il "cunoaste" in timp real ca d'aia ai 4gwinking
apoi vremea, limitele de viteza pe traseu, si alti algoritmi, scoate google d'astea in draci (da, waze e google, am cautat odata help si helpul era oferit de google)
insa mai ales faptul ca toti care folosesc waze fac sharing de informatie in timp real (asa masoara traficul de exemplu)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Taimărul adică ăla care-ți zice cât timp mai ai până la destinație?

| lilianaadelina a răspuns:

Depinde.El calculeaza in functie de viteza ta la acel moment si respectand limitele de viteza fixa.si nu ia in calcul statul la semafoare.E doar o aproximare, nimic exact