| eusuntcipi a întrebat:

Telefonul meu se tot închide de câteva zile, la modul ca se face ecranul negru dar telefonul funcționează perfect si după ce apare negru (în aceste zile l-am inchis si l-am repornit si a apărut imaginea cu logo-ul, iar după pauză). Astăzi a fost limita, nu mai apare imaginea pe el, doar acel ecran negru ca si cum ar fi stins. Telefonul nu a fost scăpat pe jos niciodată, deci nu e spart display-ul. Stie cineva de ce, oare să fie placa de baza de vină? + Cat m-ar costa reparația. iPhone 6s.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da, cred ca e dus, mai ales un iPhone care are o probabilitate mult mai mica la asa ceva decat un Android
ce poti sa faci e sa te duci la un boutique GSM si sa intrebi, poate, poate!

| Lucian887 a răspuns:

Problema cu iPhone 6s, în care ecranul devine negru, ar putea fi cauzată de o problemă de software sau hardware. Pentru a depana, puteți încerca să reporniți forțat dispozitivul. Dacă aceasta nu funcționează, luați în considerare utilizarea unui software precum iMyFone Fixppo, care poate ajuta la remedierea problemelor sistemului iOS. Dacă este o problemă de hardware, căutați asistență profesională pentru reparare.