| xDavidx a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o tableta si am gasit doua care mi-ar placea
1.http://www.emag.ro/......ELH5KBBBM/

2.http://www.emag.ro/......EHQ6TBBBM/

Aspectul imi place la amandoua, dar ceea ce as vrea sa aflu este, pe care ar merita s-o cumpar, una are GPS, alta n-are dar are procesor si memorie mai puternica, mie nu mie neaparat de GPS dar ar fi frumos de as avea. Va rog daca se poate sa studiati ambele tablete si sa-mi spuneti care ar fi mai buna. FUNDA mare, si acord puncte de ajutor. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

GPS-ul nu te ajuta la nimic, te localizeaza prost, consuma bateria aiurea big grin

Parerea mea este ca Tableta Allview Speed City SuperSlim cu procesor Cortex A9 Dual-Core 1. 50GHz, 7", 1GB DDR3, 8GB, Wi-Fi, Android 4.1 Jelly Bean e mai buna happy O sa vrei sa te joci pe ea... si-ti va trebui un procesor bun big grin

| xDavidx explică (pentru Ichnat):

Multumesc! Am vazut ca procesorul ii mai bun si memoria interna este mai mare si astfel pot downloada mai multe aplicatii pentru tableta, ceea ce as vrea sa stiu este daca pot downloada un google map, si care tableta m-ar ajuta mai mult pentru studii si activitati, nu doar pentru jocuri. Multumesc!

| Ichnat a răspuns (pentru xDavidx):

Hmmm, esti un baiat matur care nu vrea doar jocuri big grin! Pai tot aceiasi tableta iti recomand happy, are antivirusul care e foarte bun, si este foarte usoara (eu am tot o tableta Allview si are jumatate de kg.) si din cauza procesorului bun nu o sa ai probleme cu vizionarea documentelor/fisierelor big grin

| xDavidx explică (pentru Ichnat):

Multumesc mult pentru ajutorul acordat!

| Ichnat a răspuns (pentru xDavidx):

Nu ai pentru ce! happy