| ronaldopaul490 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un laptop Dell inspiron 3521 videocard performance (i5 1.7ghz, hd radeon 7650m 1gb, 6gb ram, win 7) este bun pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Ce vrea sa insemne "pentru gaming"?
Sper ca nu te gandesti ca joci metro last light sau crysis3 la ultra si cu AA+FSAA

De la un laptop nu poti cere gaming pentru ca nu sunt facute pentru gaming.
Iar acel inspiron nu e unul tocmai bun

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IceVirus a răspuns:

Nu prea... slabuta frecventa... rami buni, pare ok.

| ITSpecialist a răspuns:

La ce bani?
i5`ul ala are un Turbo la 2. 6GHz, deci e ok, dar placa vidoe nu-i prea stralucita si probabil si pretul e mare.

| ronaldopaul490 explică (pentru ITSpecialist):

Pretul e de 2349 lei... dar nustiua daca il iau pe ala ca nu prea imi place.

| ronaldopaul490 explică (pentru ITSpecialist):

Sau sa il aleg un Lenovo procesor Intel core i3 4 nuclee de 2.3 ghz, ram 8 GB DDR 3, placa video geoforce gt635m, hard de 1TB.