| vladalex40 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop si nu stiu ce placa video este mai buna:AMD Radeon HD 7470 1GB sau nVidia Geforce 610M? Ma puteti ajuta? Mersi!

6 răspunsuri:
| vladalex40 explică:

Am uitat sa precizez. nVidia Geforce 610M este de 2GB

| Miaunel a răspuns:

NVidia GeForce 610M 2 GB e mult mai buna ca AMD Radeon HD 7470 1 GB.Si chiar daca nVidia avea 1 GB tot era mai buna ca AMD.Cei de la nVidia fac cele mai bune placi video.Eu am ATI Radeon 5400 HD Series si e praf.

| Speedster a răspuns:

Eu tind spre amd, e mai buna in jocuri

| Miaunel a răspuns (pentru Speedster):

Tu stii ce vorbesti tu aici ma? nVidia e mult mai buna.

| Robert_Paul_1998 a răspuns:

Geforce, am si e buna nu stiu exacr ce serie e a mea dar oricum e buna