| Khero a întrebat:

Vreau sa-mi iau un nou pc si nu sunt hotarat ce cooler sa-mi cumpar. Cineva mi-a recomandat Noctua NH-D14, dar mi-ar fi inima mai impacata da-mi cumpar unu pe racire cu lichid. Voi ce parere aveti? P.S. Procesorul este Intel i5 4460.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Avantajul la lichida: randamentul
dezavantaje:
costisitoare
mai dificil de montat
trebuie mantenanta periodica
in caz de avarie lichidul inunda pc si nu trebuie sa scriu urmarile
racirea lichida are nevoie de spatiu, deci o sa ai un pc ceva mai mare decat normal
racirea clasica are dezavantajul ca nu raceste ca cea lichida, insa castigi restul celor scrise mai sus.