| Capa1 a întrebat:

Vreau sa stiu daca compenentele acestui PC sunt compatibile, daca mai trebuie sa adaug ceva la el, si daca ruleaza jocuri gen LoL, CS:GO in 60 fps +

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1344403/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video nu e compatibila cu placa de baza. Dupa cum poti obesrva placa de baza are slot pci express 2.0, iar placa video are 3.0.

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cu capu'? Prietene, decat sa dai peste tot unde raspunzi informatii eronate, nu mai raspunde dezactiveaza-ti contul sau pune mana si citeste.
@Gabriel_Andrei_2000_wXN8, este o configuratie ok pana in 2000 lei pot sa spun chiar cea mai ok pe care o poti lua in banutii aia. Si desigur ca placa video este 100% compatibila cu placa de baza iar nici nu va fi limitata dpdv al performantelor, pentru ca nu ai bagat un gtx 980 sau nu stiu ce placa video high end peste 1500 lei sa ai limitari. Cu siguranta cs go, lol, etc le vei rula cu peste 100fps, dar pe viitor daca mai bagi inca 4gb ram rulezi mai tot ce-a aparut pana in ziua de astazi pe full hd la diferite detalii. ( nu te astepta la ultra high totusi )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca placa de baza are slot 2.0, iar placa video 3.0 cum sa fie compatibile? Okay daca sustii ca am gresit, fa un efort si adu si niste argumente! E usor sa critici...

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este vorba de versiunea slotului de expansiune. Placa aceea video functioneaza fara probleme si pe PCI-E 1.0 dar va fi limitata d.p.d.v al performantelor. Ca si exemplu eu am o placa de baza cu 2.0 iar r7 240-ul meu are 3.0. Functioneaza fara probleme si nici nu este limitata.
E usor sa dai raspunsuri pentru a te afla in treaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Okay recunosc ca am gresit. Mersi ca m-ai lamurit