| CoRrUpT3D a întrebat:

Vreau sa stiu daca Intel 2 core e8400 daca este compatibil cu placa asta de baza http://www.okazii.ro/......a176105630
un site cu toate procesoarele suportate ar fi mai bun.
Si ce Hard disk este compatibil cu placa si pana in cati gigabyts
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Da, procesorul e pe socket 775, adica pe socketul placii respective. HDD probabil ca poti sa mergi pana intr-un tera fara probleme, daca intampini probleme poti sa faci update de bios.

| CoRrUpT3D explică (pentru AlinKun):

Ms mult de tot da conteaza ce Hard Disk sata este adica 1 2 sau 3?

| AlinKun a răspuns (pentru CoRrUpT3D):

Daca iei un hard sata 3 si placa ta de baza are doar sata 2 ti-l va seta automat pe sata 2, eu mi-am luat un WD Caviar Blue de 1tb si e sata 3, asrock-ul meu n68 s3 ucc are doar sata 2. Mi l-a setat automat. Nu se observa, doar ca nu ajungi la vitezele maxime ale hard-ului datorita placii de baza.

| CoRrUpT3D explică (pentru AlinKun):

Ok mersi mult