Întrebare recomandată | frangi21 a întrebat:

Treaba sta in urmatorul fel. Am un pc nu chiar bun si vreau sa ii maresc `puterea`. Placa de baza suporta ddr1 si eu pe pc am un fx5200 ( placa video ) si vreau ceva mai bun. Exista vreo placa mai buna decat asta pentru ddr1 si slot agp.Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu mertita sa investesti in acest pc. sa zicem, ca bagi 200 lei in el. daca ai lua cu aceeasi 200 lei piese pentru un pc de actualitate, ai scoate de 4 ori performanta. altfel zis, nu mai baga bani in acest pc, strange ceva banuti sa iei ceva nou, de actualitate.

| ROB3RT89 a răspuns:

Systemul tau e super vechi, chiar nu se mai merita sa faci upgrade! Mai bine investesti intr-un system nou.Placi video nu se mai gasesc in magazin pe slot agp. Daca vrei naparat o placa video, uite o sugestie, dar iti recomand sa-ti faci un system de la 0
Poftim=>http://www.emag.ro/placi_video/filter/slot-v1094,agp-i262/last/f2

| Me2 a răspuns:

O placa video pe agp, una dintre cele mai buna este ati x1950 512 mb agp 256 bit, consuma destul (230 w in load), cat un gtx 680

| Gabitzu246 a răspuns:

Treaba sta in felul urmator: tu poti sa ii schimbi placa video dar procesorul nu prea o sa se inteleaga bine cu ea, pentru ca merg la viteze diferite si nu o sa beneficiezi de intreaga putere a placii video

| BuGz a răspuns:

Da exista dar are si un pret pe masura, du-te inr-un magazin si intreaba

| Paull18 a răspuns:

Salut. ROB3RT89 are dreptate, pc-ul e vechi, si eu am avut placa video nVIDIA fx 5200 era slabuta si mica, pana la urma mi sau umflat codesatorii la el si l-am schimbat. nu are rost sa investesti bani in el, cumpara unu nou sau la mana 2-a mai bunicel. Placi video pentru slot agp nu mai gasesti in magazin, eventual la cineva care se ocupa cu piese de pc.La fel cu ramii nu mai gasesti rami ddr1 in niciun magazin.Nu te mai chinuii cu el. bafta

| cristy1993 a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi un sistem nouwinking

| YoIustin a răspuns:

Mai bine iti iei un PC nou deoarece nu se merita sa ii fai upgrade la ala. Mai avantajos iesi daca iti iei unu nou si pe piese ca gata facut sunt numai panarame.

| xboxbox a răspuns:

Da exista dar are si un pret pe masura, du-te inr-un magazin si intreaba

| FairPlay a răspuns:

Incearca http://www.pcgarage.ro/......it-agp-v2/ dar iti sugerez pentru un buget minim http://www.emag.ro/......EGBLDBBBM/ lasta se mai merita sa faci un upgrade

| frangi21 explică:

Eu as vrea sa investesc in acest pc deoarece bugetul este limitat.Eu ma gandeam la un Ati radeon 9550 ce parere aveti despre el?

| frangi21 explică:

A avut cineva 9550 ce parere are despre el?

| picatel a răspuns:

Cauta ceva numit,, garaje pc,, un preten a folosit metoda si de la jocuri mario a ajuns sa joace gta5

| mika22 a răspuns:

Salut! intre 9550 si fx 5200 este diferenta foarte mica, daca vrei sa mai tragi de pc o perioada iti recomand un ati 2600 xt.