| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor.Am o problema...cam mare zic eu.Un prieten mi-a dat telefonul(Samsung Galaxy GT-S5570 Mini) sa ii fac update la Android 2.3.6 de la 2.2.1 iar eu am incercat sa il fac cu Odin MultiDownloader, la inceput mi-a aparut eroarea "mibib download...) pe care am reusit sa o rezolv dar acum nu mai pot intra in modul download si nici in modul recovery si nici macar nu imi arata logo-ul Samsung care apare imediat dupa ce deschizi telefonul.Ce pot face cu el?

6 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Ai incercat sa scoti bateria si tinand apasat in acelasi timp pe volum jos/home si butonul on si punand bateria la loc?

| Gabi05 a răspuns:

Ai bulit telefonul, daca nu iti apare logo-ul Samsung, si sta fara sa porneasca atunci nu mai ai ce face.

Update-ul era oficial?
Daca nu era oficial ai pierdut garantia.
Sunt 2 variante
Daca telefonul mai merge recuperat, du-l la un service gsm si plateste cat iti spun ei.
Daca nu merge recuperat, poti sa il faci clatita.

| AlbertSeby a răspuns (pentru Gabi05):

Update-ul era de pe sammobile.com

| Gabi05 a răspuns (pentru AlbertSeby):

Mdea,e facut praf telefonul.Du-l la un gsm si vezi daca se mai poate remedia problema.

Update-urile se fac cu Samsung kies si odin dar de pe xda se iau.

| AlbertSeby a răspuns (pentru Gabi05):

Cam cat crezi ca m-ar costa?

| Gabi05 a răspuns (pentru AlbertSeby):

Chiar nu stiu.Depinde de cat de grava e situatia.
Daca ar fi sa dau un pret ar fi cam 150-200lei.