| T4zu a întrebat:

Salut tuturor,
Si-a luat un prieten un laptop Asus (nu stiu ce model e doar ca are Intel Celeron Dual-core, 2GB RAM si placa video integrata), insa nu ii merge combinatia de taste FN+LUMINOZITATE(+,-), si nici in windows nu are partea aceea de luminozitate, mai exact din Proprietati > Display > Adjust briteness. Am intrat si in Control Panel la Power Option si nici urma de briteness sau ceva asemanator... ceva idei? Multumesc nu zic de funda nimic caci oricum o primiti daca e raspunsul bun. happy

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Aoleu...
Daca nu are Fn, desi are, poate apasa direct tasts corespunzatoare luminozitatii! Pentru ca asa e setat din BIOS! In BIOS la modelele mai noi poti seta daca sa foloseasca sau nu tasta Fn! Grea stiinta asta! In plus exista drivere care trebuie instalate pentru tastele de functii!

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Cam greu, daca nu stiu modelul exact. Il gasesti pe spatele laptopului, pe o eticheta lipita pe langa baterie.
Este posibil sa nu aiba acea optiune, dar ma indoiesc. Sa nu fie vreo eroare din Windows. Revino cu numele exact al laptopului si o sa investighez pentru tine.

O zi buna!

| T4zu explică (pentru Roxin):

ASUS x55A... tasta FN Functioneaza dar partea aceea de luminozitate nu...

| Szzeby a răspuns:

La setari de alimentare reglezi luminozitatea.