| sebiguli a întrebat:

Salut.
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o mica problema la iphone 5. Tocmai mi-am comandat un iphone 5 din anlia(acolo l-am decodat tot, am o matusa acolo), cand l-a luat a mers se incarca toate bune si frumoase, ei cand l-am luat eu azi in Romania nu se mai aprinde si cand il bag la incarcat ecranul ramane negru(inca nu am bagat cartela in el). Va rog frumosa sa imi spuneti ce sa-i fac.

2 răspunsuri:
| tsbproduction a răspuns:

Nu merge deoarece la jailbreak-uit, si s-a blocat.

| sebiguli explică (pentru tsbproduction):

Pai doar l-a decodat nu i-a facut si jailbreak, si daca s-a blocat ce trebuie sa-i fac si cam cat costa?