| TheNewSanta a întrebat:

Salut va rog mut spuneti-mi si mie daca placa asta video http://www.mediadot.ro/......perclocked merge pe placa asta de baza http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=3770#sp?
Multumesc anticipat (funda, as dori un raspuns concret de ce nu ar merge/ar merge)

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Bineinteles ca este compatibila insa eu iti recomand modelul de la MSi cu racire custom: http://bit.ly/11sFStX

Este important sa ai si o sursa de calitate.
Care este restul sistemului?

| TheNewSanta explică (pentru IulianP):

Core i7 3.8 ghz Quad core 16gb ram 1333mhz sursa inter-tech 750w si acum...un gtx 550ti

| TheNewSanta explică (pentru IulianP):

Core i7 3.8 ghz Quad core 16gb ram 1333mhz sursa inter-tech 750w si acum...un gtx 550ti si placa as vrea sa ramana asta care o vreau are 3 gb big grin

| IulianP a răspuns (pentru TheNewSanta):

Si pentru ce ai tu nevoie de 3GB vRAM la o placa video?
2GB sunt suficienti pentru un monitor FullHD.

| TheNewSanta explică (pentru IulianP):

Sall placa e de un gb si ca monitor folosesc un Sony bravia laughing si sincer ar dori sa imi fac un sli cu 2 gtx 660 pentru seria de jocuri ce vor aparea... mrg dar nu neaparat ( stiu ca suna de parca nu sunt multumit cu ce am dar chiar vreau un pc de gaming extrem de bun )
Si scuze daca te mai intreb dar ai idee... daca as dori sa imi overclockez procesoruul la 4.5 ghz imi trebuie water cooled sau un venitilator mai bun decat cel care a venit cu cpul meu?

| TheNewSanta explică (pentru TheNewSanta):

Am uitat sa zic procesorul este un i7 2600k

| IulianP a răspuns (pentru TheNewSanta):

Dupa cum spuneam, nu are rost sa cumperi o placa video cu 3GB pentru FullHD. Nu conteaza ca TV-ul ala are 80 sau 100 de cm, rezolutia este tot FullHD.
Ca si cooler recomand minim asta: http://bit.ly/UKzITl

| TheNewSanta explică (pentru IulianP):

Mersi mult

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gannicus1 a răspuns:

Merge 100% am si eu acea placa video si placa de baza, merge perfect... big grin