| BCDaniel a întrebat:

Voiam sa va intreb:

1.Se poate schimba placa video de la laptop cu o placa video de la o unitate (calculator tip desktop)?

(Modelul laptopului este Fujitsu AH531 are placa video Intel(R) HD Graphics Family si nu imi merge nici un joc pe el)

2.Cum pot sa o schimb eu?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Intern, nu se poate, dar daca ai bani timp si te pricepi te poti apuca de treaba:
http://www.techradar.com/......tor-915616

| BCDaniel explică (pentru horia2012):

Salut, horia2012! Ca de obicei tu ai cele mai folositoare raspunsuri si ca de obicei, tu primesti funda. Multumesc pentru raspuns!

| horia2012 a răspuns (pentru BCDaniel):

Cu placere. Multumesc si eu.

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa aceea este integrata si nu se poate schimba. Sunt laptop-uri care au placa dedicata si avand port PCI-e se poate schimba. Nu este cazul tau.

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

Sa-mi arati si mie laptop cu slot de PCI-e!

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Toate laptopurile cu placa dedicata au PCI-e (mini): http://www.emag.ro/......ata-v344/c

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

Lasa vrajeala, arata-mi poza! Arata-mi placa video pe care o bagi in slot in laptop! Arata-mi o placa video de laptop! happy
Nu mai duce lumea in eroare!

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Uite si o imagine: https://www.google.ro/......ps?/search

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

Wifi Cards? happy

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Tu ai un zero in nume. De acolo ti se trage.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu

| K0sti a răspuns:

Unde crezi tu ca intra placa aia intr-un laptop? Sau punem intrebari de dragul de a pune? Nu se poate, nu exista nici slot si nici nu are loc!

| FlooPp a răspuns:

Nu. nu se poate

Răspuns utilizator avertizat
| roby000000 a răspuns:

Nu poti