| alex2009 a întrebat:

Salut vreau sa fac un cd pentru masina ce optiune trebuie sa folosesc ca sa se auda in masina folosesc nero startsmat pentru inscriptionarea cd. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Trebuie sa stii ce accepta cd-ul tau de la masina, adica daca citeste in format mp3 sau numai track-uri. Daca citeste mp3 scrii cd-ul normal cu nero fara sa modifici nici o piesa daca nu faci conversie cu media playerul de la windows si le transformi din mp3 in track. Apoi le scrii, faza este ca in format track nu a sa-ti incapa prea multe pe cd(Max. 20) Succes!

5 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Pai intri in nero la optiunea make a CD audio si acolo selectezi ce melodii vrei sa ai pe CD acela dar nu iti incap mai mult de 18 mel

| radudavid63 a răspuns:

Nu stiu la nero!
Poate te ajuta o sulutia:
1)Descarca free studio(http://www.dvdvideosoft.com/)
2)Daca sunetul nu este. wav foloseste free audio convertor si fa-l. wav
3)Scrie un cd cu free audio cd maker

Sper ca te ajut!
P. S:Free studio estee 100% gratis si include un program care face filmele 3D daca ai ochelari. Daca nu ai ii poti lua cu 100 de lei.

| ERMO a răspuns:

CD audio. da mai bine daca vrei sa il faci pentru masina fal cu windowsu. vezi ca nu incap prea multe melodii. aproximativ 15 melodie a cate 4. 5min la bitrate 128.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Eu pentru masina am facut CD Audio si am selectat 16x (ceva de genul).

| onutza98 a răspuns:

Cd track fal si fal cu nero