| Gaby3891 a întrebat:

Salut, vreau sa folosesc un stick de internet pe laptop, mi-am luat o cartela Vodafone cu net 10euro 6GB, momentan o folosesc de pe telefon prin hotspot si nu am o viteza chiar foarte buna, credeti ca daca as folosi un stick as avea o viteza mai buna? Am gasit unul de la digi 3G ZTE MF110 decodat,ce ziceti as avea o viteza mai buna, stickul influenteaza viteza sau cartela? Netul il folosesc doar pe internet.

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai net prin 3G vitezele nu sunt nemaipomenite adica atingi cate sute de kb care sunt suficiente pentru browsing si youtube. Totusi daca poti face rost de o conexiune de date 4G si in zona unde te afli exsta acoperire pentru 4G atunci vitezele sunt mai bune.

| Gaby3891 explică (pentru Intruder19):

Pai cartela mea are internet 4G si am acoperire in zona unde o folosesc.

| Gaby3891 explică (pentru Gaby3891):

Adica nu am, acum am marit pe harta si sunt doar la cativa zeci de metri distanta de acoperirea 4G laughing), asta explica de ce imi merge mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut de la Vodafone.Cu stick si cu modem wirelles.la modem wirelles a mers un pic mai bine, insa la stick de internet viteza e naspa, nu depasea 50 kb.

In privinta cartelei, vezi ca s-a bagat recent in vanzare cartela Vodafone, cu minute si sms nelimitate si internet de 10 GB trafic la doar 29 de lei sau 31 de lei, depinde de zona. Dar internetul lasa de dorit.Bun si asta la tara.

| Gaby3891 explică (pentru anonim_4396):

Ce stick ai avut tu?
Ce zici sa raman tot telefon sau ar fi mai bun stick sau modem?

In legatura cu cartela, abia acum am vazut ca e disponibila, daca stiam o luam pe aia de prima data, era mai convenabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gaby3891):

Am avut si inca mai am stick Vodafone. Unul alb pe care scrie Vodafone. E mai bine stick-ul decat in telefon bineinteles. Daca vrei un stick Vodafone iti dau la juma de pret. Eu am doua si am primit unul bonus cand am reinnoit contractul. Data viitoare nu il mai reinnoiesc, pentru ca am numai 500 de mb trafic ca la prosti.laughing Mi-am facut in schimb abonament de interent fix pentr acasa.Cu 50 de giga trafic dar...nu ma pot suce mai mult de 100 de metri departare cu modemul wirelles. E fix.
Deci bineinteles ca un stick de interent e mai bun pentru laptop.telefonul trage greu. Daca vrei stick-ul meu, cel primit bonus, ti-l dau ...la cat oferi, nah.

| Gaby3891 explică:

Stick-ul e la mana a doua, nu vreau sugestii cu abonamente