| DragosGr a întrebat:

Salut.Vreau sa imi fac un Pc din urmatoarele componente:

Procesor AMD FX-6300 3.5GHz box - 509, 99 Lei

Placa de baza ASRock 970 Pro3 R2.0 - 317, 11 Lei

Sursa Sirtec - High Power Element PLUS 500W - 197, 99 Lei

Memorie Kingston HyperX Beast 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit - 344, 43 Lei

Hard disk Western Digital 500GB SATA-III 7200rpm 16MB Caviar Blue KX - 243, 99 Lei

DVD-Writer LG GH24NS95 bulk black - 79, 99 Lei

Placa video Sapphire Radeon HD7850 Dual-X OC 2GB DDR5 256-bit - 849, 99 Lei

Carcasa Segotep SG-Z2 - 159, 08 Lei

Rezolutia pe care o am: 1920x1080

Vreau sa imi pun Windows 7 Ultimate.Pot rula cu aceasta configuratie ultimele jocuri aparute cu setarile de la Medium in sus? Va multumesc.Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Da poti, chiar si pe ultra daca nu exagerezi cu AA/AF
Daca poti plusa la placa video inca 200 lei iti recomand hd7870 XT BoosT, e o placa video care e aproape egala cu HD7950, are acelasi procesor grafic

| DragosGr explică (pentru Me2):

Asta am vrut sa o iau initial, dar nu mi-a permis bugetul.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da,e o configuratie destul de echilibrata si poti juca aproape orice joc pe detalii maxime.

| Minks a răspuns:

Sigur, configuratia e foarte ok, o sa poti rula chiar pe High. happy

| Niiiicu a răspuns:

Le joci chiar pe 1080laughing ai 256 de biti procesor si frecvente mari e super placa dar si pc.salut

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Asta e recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/31440/

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, pe langa preturile MULT mai mici si mai ales economia MARE facuta, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT.

Bafta si multa sanatate!

| Ercjiaai a răspuns:

Da ruleaza pe maxim...